Smacznie, zdrowo, kolorowo ...
Blog > Komentarze do wpisu

a w lokalnej prasie...

Rok dobiega końca, czas na dokonanie podsumowań, planów i postanowień na kolejny rok. Analizując ostatni blogowy rok zauważyłam, że na blogu pominęłam moje gościnne występy w naszej lokalnej prasie. Było mi się bardzo miło gdy pani z redakcji powiedziała, tyle ciepłych słów na temat mojej bloggerskiej pracy i zaproponowała mi rolę kulinarnej "redaktorki" . Przygotowaliśmy  razem do świąt mieszkańców Jaworzna, gdyż co tydzień widywaliśmy się w rubryce "Święta ze Smakiem Chwili". Wywiad znajduje się tutaj a poniżej podglądy z mojej kulinarno - świątecznej rubryki.

jawo

Z wykształcenia magister turystyki międzynarodowej w praktyce pracownik administracyjny organów ścigania w Jaworznie

Mam wspaniałego męża i kochanego 4 letniego synka – mówi. Nasza rodzina pełna jest rodzinnych tradycji, począwszy od rodzinnej wigilii i sianka pod obrusem czy wielkanocnego śniadania z żurkiem kończąc na rodzinnych spotkaniach weekendowych przy dobrym domowym cieście.

Prowadzi blog kulinarny Smak Chwili www.smakchwili.blox.pl Co skłoniło ją do założenia bloga?

Stworzyłam to miejsce – wyjaśnia – początkowo z wygody, gdyż wiedziałam, że jeśli zapiszę tu przepis to zawsze tutaj go znajdę, a nie tak jak wcześniej gdy kartki z przepisami, zawsze w nie odpowiedniej chwili w magiczny sposób znikały. Z czasem jednak to miejsce stało się czymś więcej niż przechowalnią przepisów. Zaczęłam poświęcać mu coraz więcej czasu i zaangażowania, stawiam sobie coraz wyżej poprzeczkę, aż w końcu stał się moją miłością i codziennością.

Stawiam wszystko na zdrową kuchnię, bez konserwantów, nie ociekającą tłuszczem – wręcz dietetyczną. Słodkości co prawda tą dietetyczność troszkę psują, no ale jakby to było bez nich?

Prowadzenie bloga połączone z opieką nad dzieckiem – mówi – pracą zawodową i domowymi obowiązkami jest nie lada wyzwaniem, ale staram się to pogodzić, dlatego też wpisy nie pojawiają się tak często. Każda „moja” wolna chwila poświęcona jest blogowaniu: gotowaniu, pieczeniu,robieniu zdjęć i pisaniu wpisów na bloga.

Czy lubi gotować? Oczywiście że lubię – odpowiada – żałuję tylko że mam teraz na to mniej czasu, ale i tak staram się aby w moim domu jedzenie było urozmaicone, smaczne i zdrowe, bez zbędnej chemii, konserwantów i przetworzonej żywności.

Co daje jej radość i szczęście?

W moim przypadku jest to sprawianie przyjemności rodzince serwując pyszności. Szczęśliwy syn i mąż daje mi wiele radości. Moje sukcesy blogowe, kulinarne dają mi również wiele radości. Dodatkowo podróże te małe i duże i dobre jedzeniezawsze poprawiają mi nastrój.

Gdzie chce pojechać i co zobaczyć?

Co roku obiecuję sobie, że wyjadę wiosną do Holandii albo zainspiruję się kulinarnie codziennym życiem w Toskanii, jednak zawsze brakuje czasu i pada wybór na szybki urlop w ciepłych krajach. O tych nie realnych podróżach nie mówię na głos, w końcu trzeba mieć również marzenia, aby kiedyś mogły się spełnić

Podstawową zasadą, którą kieruje się w życiu jest zasada „Czyń dobro a ono do ciebie wróci” i „uśmiech przyciąga uśmiech”. W jej przypadku się to sprawdza.

Nie lubi fałszu, obłudy i próżności.

Najważniejsze w jej życiu jest to, aby być szczęśliwym i robić to, co uszczęśliwia i mieć pozytywne nastawienie do świata.

Z pewnością nie może się oprzeć tortowi bezowemu Pavlova z masą mascarpone i owocami, temu deserowi nigdy nie umiałaby powiedzieć „NIE”.
Chcę aby czytelnicy mojego bloga chcieli do niego wracać – mówi – aby zaskakiwały ich moje przepisy swoją efektywnością i łatwością wykonania. Aby wykonane przeze mnie fotografie podobały się odbiorcom i kto wie może kiedyś nawiążę wyjątkową współpracę.

Szczególnie zachwyca ją piękno natury, zwierzęta, krajobrazy, głębiny. Uwielbia nurkować i ten podwodny świat zachwyca ją za każdym razem. Zachwycają ją również prozaiczne sprawy dnia codziennego m.in. nowe umiejętności jej synka, wyjątkowo skomponowany sos do makaronu czy też gwieździste niebo.

wywiad

Tak nastrajaliśmy się z jaworznickim tygodnikiem "Co Tydzień" do Świąt Bożego Narodzenia.

ctco_tydzienswieta_ze_smakiem_chwili

 

wtorek, 30 grudnia 2014, agawa1984

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Marta Chowaniec, *.dynamic.chello.pl
2015/01/20 13:08:16
gratuluję!
-
2015/01/20 22:21:39
Dziekuje. Bardzo mi milo :)
-
2015/01/22 13:17:50
wielkie gratulacje ;)
Smak Chwili .. on Bloglovin" href="http://www.bloglovin.com/en/blog/5978199">Follow on Bloglovin

Tutaj znajdziesz interesujące przepisy:

New Page 1
zBLOGowani.pl
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Top blogi Durszlak.plOdszukaj.com - przepisy kulinarne
zBLOGowani.pl
Wykrywacz smaku - www.wykrywacz-smaku.pl