Smacznie, zdrowo, kolorowo ...

Warsztaty i spotkania

czwartek, 14 maja 2015

Warsztaty Kuchni Greckiej  z Pascalem Brodnickim

Spieszę podzielić się z Wami, moi mili czytelnicy, wyjątkowym wydarzeniem w jakim miałam przyjemność uczestniczyć. :) Mowa tu o warsztatach kuchni greckiej  "Hellada na talerzu" organizowanych przez Lidl Polska a prowadzonych przez (myślę, że nie trzeba tu nikomu przedstawiać) zawsze uśmiechniętego Pascala Brodnickiego. Już po przekroczeniu progu poczuliśmy ten wyjątkowy grecki klimat,a ogrom produktów kuchni greckiej towarzyszył nam z każdej strony. 

Warsztaty Kuchni Greckiej  z Pascalem BrodnickimWarsztaty Kuchni Greckiej z Pascalem i Kuchnią Lidla

Warsztaty Kuchni Greckiej z Pascalem i Kuchnią LidlaWarsztaty Kuchni Greckiej z Pascalem i Kuchnią LidlaPo oswojeniu się z otaczającym nas greckim klimatem, zajęliśmy swoje stanowiska i zapoznaliśmy się z czekającym na nas wyzwaniem, tj. z menu które mieliśmy przygotować. Nie było to wcale skromne menu.. Były to dania, które pozwoliły nam dobrze poczuć ten specyficzny grecki smak. Pascal przedstawił nam te dania, w taki sposób, że przygotowując je w Warszawie smakowały tak samo jakby nam je podano przykładowo na Riwierze Olimpijskiej, gdzie kiedyś  próbowałam kuchni greckiej. 

Warsztaty Kuchni Greckiej z Pascalem i Kuchnią Lidla

Warsztaty Kuchni Greckiej z Pascalem i Kuchnią Lidla

Pascal podzielił się z nami cennymi radami, wspaniałym nastrojem, pozytywną energią, rewelacyjnie zsynchronizował pracę każdego z nas z osobna na wspólny efekt jakim było  gotowe danie.

Warsztaty Kuchni Greckiej z Pascalem i Kuchnią Lidla

Warsztaty Kuchni Greckiej z Pascalem i Kuchnią LidlaWarsztaty Kuchni Greckiej z Pascalem i Kuchnią Lidla

Było bardzo wesoło, atmosfera bardzo luźna, bezstresowo i przede wszystkim bardzo smacznie. :)  Pascal i Lidl zainspirowali mnie do tego abyśmy nie ruszając się z kraju przenosili się do greckiej kuchni.

Warsztaty Kuchni Greckiej z Pascalem i Kuchnią LidlaWarsztaty Kuchni Greckiej z Pascalem i Kuchnią LidlaWarsztaty Kuchni Greckiej z Pascalem i Kuchnią Lidla
Warsztaty Kuchni Greckiej z Pascalem i Kuchnią Lidla

Po wspólnej pracy i nauce czekał na nas suto zastawiony stół, z dobrociami które stworzyliśmy. Niczym na greckim weselu, było głośno i radośnie, a jedzenia było tyle, że oczy by jadły ale w żołądku miejsca już brakowało.
Warsztaty Kuchni Greckiej z Pascalem i Kuchnią LidlaWarsztaty Kuchni Greckiej z Pascalem i Kuchnią LidlaWarsztaty Kuchni Greckiej z Pascalem i Kuchnią Lidla

Warsztaty Kuchni Greckiej z Pascalem i Kuchnią Lidla Warsztaty skończyliśmy objedzeni po uszy i szczęśliwi wróciliśmy do swoich domów, z pięknymi wspomnieniami do których sama uśmiecha mi się buzia.

 Z tego miejsca chciałam podziękować organizatorowi Lidl Polska za zaproszenie na te wyjątkowe warsztaty, Pascalowi za wszystkie rady, pozytywną energię i wspaniały kontakt, a całej ekipie za miłe wspólne kuchcenie.

czwartek, 17 kwietnia 2014

W ubiegły weekend miałam przyjemność razem z moim synkiem uczestniczyć w IV Spotkaniu mam blogerek. Do spotkania doszło w Katowickiej Kopalni Cukierków Hanys przy ul. Plebiscytowej 9. To było dla nas pierwsze takiego typu spotkanie, i przyznam szczerze, że było bardzo słodko. Mnie jako rasową blogerkę kulinarną skusiła chęć poznania sposobu wytwarzania  apetycznych cukierków czy lizaków, mój synek też oglądał z wielkim zaciekawieniem jak powstają tuż przed nim, te śliczne kolorowe cukierki i lizaki. 

Pani wylała gęsty karmel wymieszany z aromatem, dodała barwnik, posypała kwaskiem cytrynowym i mamy gotową masę na cukierki i lizaki. 

wtorek, 15 kwietnia 2014

 

Jest tu zapewne grono osób, które w mig połączyło te aromatyczne cynamonowe ciasteczka z wydarzeniem w jakim miałam zaszczyt uczestniczyć, czyli z warsztatami fotografii kulinarnej na Festiwalu Zasmakuj w Sosnowcu. To było wspaniałe wydarzenie, coś co wciągnęło mnie bez reszty. Chłonęłam wiedzę (niczym gąbka), którą przedstawiał nam Jakub Kaźmierczyk z zakresu sztuki fotografowania. Podzielił się z nami cennymi sztuczkami i udowodnił, że wcale nie jest potrzebny ogromny budżet aby móc robić piękne zdjęcia. Sprzęt fotograficzny marki Olympus rozkochał moje serce, do tego stopnia, że wyczekuję jego przybycia do naszego domu niczym nowego członka rodziny, mój drugi synuś :) 

Smak Chwili .. on Bloglovin" href="http://www.bloglovin.com/en/blog/5978199">Follow on Bloglovin

Tutaj znajdziesz interesujące przepisy:

New Page 1
zBLOGowani.pl
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Top blogi Durszlak.plOdszukaj.com - przepisy kulinarne
zBLOGowani.pl
Wykrywacz smaku - www.wykrywacz-smaku.pl